5 סיבות למה דווקא כן כדאי לקנות דירה על הנייר

חוששים לקנות דירה על הנייר? הגיע הזמן להתגבר על החששות, לא תאמינו כמה כסף זה יחסוך לכם בסופו של יום

אין ספק שהרבה יותר קל לנו לשים את מבטחנו בדברים מוחשיים שנמצאים על השטח, על אחת כמה וכמה כשמדובר באחת מההשקעות המשמעותיות יותר שנבצע בחיינו, ולכן ברורה אותה תחושת אי נוחות וחששות שעולים בבטן כשאנחנו מתלבטים אם לקנות דירה 'על הנייר'. אבל האמת היא שאם ניתן לתחושות האלו להוביל אותנו אנחנו עלולים לוותר על עסקה משתלמת מאוד, שכן רכישת דירה על הנייר יכולה לחסוך לכם מאות אלפי שקלים. כיצד? שימו לב:

בגלל עליית הערך

ככל שתרכשו את הדירה שלכם בשלבים מוקדמים יותר ככה תשלמו עליה פחות, שכן ככל שהבנייה מתקדמת והופכת מתרשימים והדמיות למציאות בשטח כך הערך שלה הולך ועולה. בסופו של דבר, כשהבנייה של הדירה שלכם תסתיים הערך שלה יכול לעלות בטווח של עשרה אחוזים עד שלושים אחוזים, לדוגמה דירה שרכשתם במיליון שקלים תוכלו למכור ברווח של שלוש מאות אלף שקלים עוד לפני שמישהו בכלל נכנס לגור בה.

בגלל אפשרויות הבחירה

פרויקטים רבים מציעים ללקוחות מגוון של דירות בגדלים שונים ועם אפשרויות שונות, ולחלקן יש ביקוש גבוה יותר מאחרות. לדוגמה, יכול להיות שאתם מעוניינים בדירת 4.5 חדרים, אך כשתגיעו לרכוש את הדירה אתם עלולים לגלות שכל דירות ה-4.5 חדרים כבר נמכרו ועליכם לבחור בין 4 חדרים שאולי תהיה קטנה מדי ל-5 חדרים שתדרוש מכם הוצאה כספית שלא תכננתם. אך ככל שתרכשו את הדירה בשלבים מוקדמים יותר כך מלאי הדירות הזמין לכם לרכישה יהיה גדול יותר וכך לא תאלצו להתפשר ותוכלו לרכוש את הדירה המושלמת עבורכם.

בגלל שיטת התשלומים

כשאנחנו קונים דירה קיימת אנחנו נשלם למוכר או לקבלן את כל סכום ערך הדירה, אך כשאנחנו רוכשים דירה על הנייר שיטת התשלומים לרוב תהיה בהתאם לשלבי הבנייה. שיטת התשלומים הזו פותחת בפנינו הזדמנות חדשה – אם אמרנו שערך הדירה לא מפסיק לעלות זה אומר שאם נמכור את הדירה שלנו לפני שבנייתה הושלמה נשקיע למעשה רק חלק מההון עבור שלבי הבנייה שהסתיימו אך לעומת זאת אנחנו נרוויח את כל עליית ערך הדירה.

בגלל החיסכון במסים

בישראל קיים חוק הקובע כי אם אתם מחזיקים ביותר מדירה אחת ורוצים למכור אחת מהן אתם נדרשים לשלם מס שבח הנגזר מהרווח שקיבלתם ממכירת הדירה וגובהו 25%, למשל אם רכשתם דירה במיליון שקלים ומכרתם אותה במיליון וחצי הרווח שלכם הוא חצי מיליון שקלים, ועל כן תדרשו לשלם למדינה 125,000 ש"ח.

אבל שימו לב – אם אתם מוכרים את הדירה תוך 18 חודשים מהרגע שרכשתם את הדירה החדשה תוכלו לקבל פטור ממס שבח ולא תאלצו להיפרד מהסכום הגסטרונומי הזה. איך זה קשור לרכישת דירה על הנייר? תקופת 18 החודשים האלו מתחילה רק מהרגע שנכנסתם לדירה, כלומר אם קניתם דירה על הנייר ויש לכם שנתיים עד שבנייתה תסתיים תרוויחו זמן יקר למכור את הדירה הראשונה, זמן שיספק לכם יותר גמישות ויאפשר לכם לחפש רוכשים בנחת. 

 בגלל החיסכון בשיפוצים

גם כשאנחנו קונים דירה חדשה לגמרי יש סיכוי גבוה למדי שנרצה להזיז כמה נקודות חשמל, לבצע התאמות שונות במיקום התאורה ואפילו להזיז קירות בתוך הבית. אבל כל השינויים האלו עולים הרבה מאוד כסף ואם לא די בזאת הם אף עלולים לדחות את הכניסה שלנו לדירה בעוד שבועות ארוכים.

לעומת זאת לשנות נקודת חשמל בתשריט הבית זה סיפור אחר לגמרי, כלומר כשאתם קונים דירה על הנייר, או אפילו דירה בבניין שנמצא בתהליכי בנייה והחלוקה הפנימית של הדירה עוד לא הושלמה, יהיה לכם הרבה יותר קל לבקש את כל השינויים ובעצם לחסוך עשרות אלפי שקלים אם לא יותר. 

זה אך טבעי לחשוש לבצע רכישה במיליוני שקלים שאת תמורתה נקבל רק בעוד שנים מספר, אך כשמסתכלים על התמונה הרחבה ועל היתרונות הכלכליים ברכישת דירה על הנייר אין ספק שמדובר בהזדמנות שלא כדאי להחמיץ.

חזרה לכתבות
חזרה לכתבות

צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה

השאירו פרטים ונחזור אליכם

צור קשר

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה