שנת 2019 – שנה טובה יותר להשקעות נדל"ן

שנת 2019, שנפתחה זה עתה, טומנת בחובה אירועים אשר צפויים להשפיע לטובה על שוק הנדל"ן ולשחרר את קיפאון השוק שעטף אותנו ב-2018.

הוויכוח הנצחי על אודות הכדאיות של השקעות בשוק ההון מול השקעות בשוק הנדל"ן עולה בכל שנה מחדש וגוזל את מנוחתם של המשקיעים אשר מנסים לבחון מה תהיה בחירה טובה יותר:

  • האם עליהם לבחור בהשקעה סולידית או לקחת השקעה בסיכון גבוה?
  • היכן כדאי להם לשים את הכסף?
  • מה יניב להם רווח גדול יותר?

אומנם לשאלות אלו אין תשובה חד משמעית שכן מדובר בנושא מורכב מאין כמוהו אשר תלוי בגורמים משתנים כמו סכום ההשקעה, מצב השוק, מגמות חברתיות ומדיניות, ובכל זאת, על פי כל התחזיות, נראה דווקא כי שנת 2019 שזה עתה החלה עומדת להיות שנה טובה לשוק הנדל"ן ולמשקיעי הנדל"ן בישראל.

שנת הבחירות תשפיע לטובה על שוק הנדל"ן

שנת 2018, התאפיינה בקיפאון שוק הנדל"ן הישראלי, כאשר מחירי הדירות כמעט ולא השתנו. זוהי הייתה שנה שבה המשקיעים התרחקו מהשוק בשל העלאת מס הרכישה לרוכשי דירה שנייה ויותר וכן בשל התקדמות תוכנית המחיר למשתכן שהוביל משרד האוצר בשנים האחרונות. אך כעת, מסתמן כי שנת 2019 תשים סוף לקיפאון בשוק הנדל"ן.

2019 היא שנת בחירות, ממשלה חדשה עומדת להתכנס וכניסה של דם חדש תשפיע גם על תוכניות שונות כמו מחיר למשתכן. שר אוצר חדש ובכלל שינויים במשרד האוצר יובילו ככל הנראה לעיכוב בתוכנית המחיר למשתכן. אם עד כה תוכניות המחיר למשתכן הובילה לכך שרוכשים רבים נאלצו להישאר על הגדר, כעת הביקוש ילך ויעלה.

אך מכיוון שקרקעות רבות שהוקצו לתוכנית למשתכן נלקחו ממלאי הדירות של השוק החופשי, גם ההיצע יקטן, מה שיגרום בסופו של דבר לעליית מחירי הדירות. מכאן, שאם השקעתם בנדל"ן מבעוד מועד, הרווח יהיה כולו שלכם.

לא כל הנוצץ זהב

ואומנם שנת 2019 מסתמנת כשנה טובה לנדל"ן ובכל זאת משקיעים רבים נמשכים דווקא לאפיקי השקעות נוצצים יותר כמו עולם החדשנות וטכנולוגיה, תחום שהפך זה מכבר לשיחת היום בקרב משקיעים רבים אם בשל סכומי הכסף הגדולים בעולמות האלו או הרעב לחדשנות בכל קצוות העולם.

אך יש לזכור כי לא כל הנוצץ זהב – השקעה בתחום החדשנות והטכנולוגיה ורכישת מניות בשוק ההון של חברות טכנולוגיות היא השקעה הנחשבת להשקעה בסיכון גבוה ביחס להשקעה בנדל"ן. בסופו של יום 95% מחברות הסטארט-אפ הישראליות נסגרות וכך גם החברות הגדולות בשוק שמבוססות על חדשנות, לא שומרות על יציבותן.

חשבו על טרנדים חמים כמו ביטקוין והמטבעות הדיגיטליים שעד לא מזמן נחשבו לדבר החם הבא בעולם ההשקעות, אך בסופו של דבר ספגו ירידה דרמטית במהלך 2018 שהובילה לכך שמשקיעים רבים איבדו את כספם.

נדל"ן – השקעה סולידית ומניבה

השקעה בשוק הנדל"ן נחשבת להשקעה סולידית עוד יותר לנוכח התנודתיות הרבה שאפיינה את שוק ההון ב-2018 לא רק בעולמות הטכנולוגיה והחדשנות אלא כמעט בכל אפיקי ההשקעה. עליות וירידות חדות הסתכמו בתשואות שליליות והובילו להפסדים כבדים. אם מגמה זו תמשיך גם השנה, הכסף המושקע בשוק ההון יהיה בסיכון גבוה משמעותית לעומת ההשקעה בנדל"ן.

ואומנם השקעה בסיכון גבוה נשמעת מרגשת יותר, בטח בתחומי החדשנות העתידניים מעוררי ההתפעלות. אך סיכון גבוה לא מתאים לכולנו, מי שמחפש השקעה סולידית ויציבה ישים את כספו בשוק הנדל"ן, שוק שנותר בסך הכול יציב ביחס לשוק ההון ההפכפך. גם כאשר מתרחשים אי אילו אירועים המובילים לשינוי במגמת הביקוש וההיצע, האוכלוסייה כל הזמן ממשיכה לגדול גידול טבעי של 3% מדי שנה, ומכאן שגם הביקוש לנדל"ן ימשיך לעלות.


לאור המגמות בשוק הנדל"ן בשנה האחרונה והמהלכים הפוליטיים והמדיניים שעומדים להתרחש ב-2019, ולצד התנודתיות הגבוהה בשוק ההון – נראה כי יותר מתמיד כדאי לכם לשים השנה את הכסף שלכם בנדל"ן.

חזרה לכתבות
חזרה לכתבות

צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה

השאירו פרטים ונחזור אליכם

צור קשר

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה