חיים מחוץ לקופסה

דירות קומפקטיות וחללים משותפים – הדירות של 2021

מה עדיף – לגור בבית גדול ולבלות בפקקים מדי יום או לחיות בדירה קטנה ולהגיע ברגל לעבודה? למלא את המקרר פעם בשבוע ביותר מדי מזון או לקנות מספר פעמים לפי הצורך ומתחת לבית?
הגיע הזמן לבחון את הרגלי החיים שלנו, ולבדוק אם הם מתאימים לצרכים ולאמונות שלנו

"אצלנו במשפחה יש ויכוח תמידי בין אלה שגרים בבתים פרטיים בפרבר לבין אלה שחיים במרכז העיר. מה עדיף  – לחיות בבית גדול עם גינה, לשלם ארנונה יקרה ולבלות מדי יום בפקקים או לחיות במרכז העיר, בדירה קטנה, להתנייד בתחבורה ציבורית וליהנות מקשר טוב עם השכנים? אני למשל, מגדלת במרכז העיר שלושה ילדים שחיים בחדר אחד. זה מתאים לתפיסת החיים שלי ולקרבה שאני מחפשת למרכזים עירוניים וחינוכיים", אומרת אדריכלית רוני אביצור מסטודיו XS.

דלתות נגרות נסתרות ופינת עבודה בסלון. בונסאי הדמיות

מה שהיא מתארת הוא חלק מתפיסה שנקראת מיקרו ליבינג, תפיסת חיים כוללת שצמחה בשנים האחרונות על רקע העלייה בצפיפות בערים ולצד המודעות הגוברת לשמירה על איכות הסביבה, וההעדפה לרכישת מוצרים מקומיים ומקיימים. "חיים עירוניים מעודדים צריכה חכמה ומדודה, שימוש בתחבורה ציבורית וחיי קהילה עשירים. אם בבית הפרברי, לדוגמה, קיים מקרר לגיבוי בקומת המרתף שמאפשר עריכת קנייה גדולה ואחסון המזון אחת לשבוע, הרי שבחיים העירוניים מסתפקים במקרר בגודל סטנדרטי ובביקורים תכופים במרכול מתחת לבית. שינוי ההתנהגות הצרכנית מפחית, אגב, את כמויות המזון שנזרקות", מסבירה אביצור.

רוצים לדעת מה כוללת דירת MECRO? לחצו כאן עכשיו >>

מוסיף אדריכל עופר רוסמן: "מאפיין חשוב נוסף של ה'מיקרו ליבינג' הוא הקהילה. מושגים כמו שיתופיות וכוחה של הקבוצה הם חלק מהיומיום. כאשר חיים על פי השיטה מתגבשת תרבות דיור חדשה והחיים הציבוריים מתנהלים בצוותא. לכל אחד יש את הדירה שלו, אבל חללים משותפים שמתוכננים לענות על צרכים כמו משחק, כביסה, עמדות עבודה או גינון, מהווים שלוחה של הדירות הפרטיות, שכבר לא מתפקדות כיחידות נפרדות ואוטונומיות. החללים המשותפים מעניקים לדירות ערך מוסף ומגדילים את אפשרויות הרווחה שהדיירים חווים".

גינה נסתרת עם חלל עבודה משותף. בירנד סטודיו בע"מ
הדירה החדשה, מודל 2021

דירות בשטחים מגוונים הפכו למצרך מבוקש בקרב אוכלוסייה שלא זקוקה לדירות הפופולריות בישראל, בנות ארבעה או חמישה חדרים. "במהלך השנים גובש בארץ פרופיל סטנדרטי לדירות בנות ארבעה או חמישה חדרים כמענה למשפחה ממוצעת, אבל קיים קהל שזקוק לדירות פחות גדולות", מסביר רוסמן. הוא נותן דוגמה – "אם אתם זוג צעיר ללא ילדים, משפחה חד הורית, סטודנטים או זוג שילדיו בגרו ועזבו את הבית, סביר להניח שקשה לכם למצוא פתרון דיורי עירוני שמתאים לכם כמו כפפה ליד".

רהיט טלויזיה משולב באי מטבח. בונסאי הדמיות

בשנתיים האחרונות חברים אביצור ורוסמן מסטודיו XS בצוות מחקר של מנהל התכנון בו נבחן מתן מענה דיורי לקהלים מגוונים. מטרתם לספק לקהל מוצרים נוספים שאינם סטנדרטיים ועשויים להתאים לו יותר. "הנוקשות הקיימת היום לא מאפשרת מגוון והשתנות ולכן יש לספק מגוון של גדלים ואפשרויות דיור שייתן מענה נכון ומדויק יותר לכל קבוצה באוכלוסייה. אנחנו מאמינים במגוון כך שכל אזור יכיל צורות שונות של יחידות דיור, סוגי אוכלוסייה וקבוצות קיום ויאפשר לכל קבוצה לבוא לידי ביטוי ולתרום את האיכויות שלה למקום", הם מסכמים.

רוצים לדעת מה כוללת דירת MECRO? לחצו כאן עכשיו >>

אי מטבח שהוא גם רהיט לטלויזיה

חברת קרסו נדל"ן, החלוצה בזיהוי צרכי החיים החדשים, החלה החודש בשיווקו של פרויקט ME-CRO, פרויקט מגורים פורץ דרך והראשון מסוגו בישראל, שנולד מתוך הקשבה לשינויים בסגנון החיים ובסדרי העדיפויות של הלקוחות ומתוך הבנה עמוקה של פרופיל המגורים העדכני הנחוץ כעת בישראל. הפרויקט ממוקם ברחוב אבן גבירול בתל אביב, ומאפשר לדייריו לחיות בלבה של סביבה אורבנית נגישה וליהנות מחוויה עירונית עשירה המאפשרת ניצול יעיל של זמן הפנאי שלהם. הוא מציע מגורים בדירות קומפקטיות וחכמות המתוכננות בהתאם לערכי החדשנות המאפיינים אותו ומספק פתרונות מגוונים לקהל הצרכנים.

לקביעת פגישה ופרטים נוספים על פרויקט MECRO אבן גבירול
חייגו 073-381-5582 או השאירו פרטים

אנא השאירו פרטים ונשמח לחזור אליכם:

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה

חזרה לכתבות
חזרה לכתבות