כל מה שלא ידעתם על נדל"ן בירושלים

למה דווקא נדל"ן בירושלים? המגוון הדמוגרפי וההיסטוריה העשירה לצד החדשנות והקדמה מייצרים בעיר הבירה הזדמנויות נדל"ן מצוינות שאי אפשר למצוא באף עיר אחרת בישראל

ירושלים היא עיר שופעת מקורות הכנסה, עיר תיירותית בעלת אופי מיוחד ומגוון דמוגרפי שכמעט ואי אפשר למצוא באף עיר רב-תרבותית נוספת בעולם. סיבות אלו הן חלק ממה שהופך את ירושלים לזירת נדל"ן חמה במיוחד, והמספרים מדברים בעד עצמם.

אחד המדדים החשובים שיכולים להצביע על כדאיות בעסקת הנדל"ן הוא מדד התשואה – שיעור ההכנסה מהנכס. ואכן, ב-2018 במחוז ירושלים, שיעור התשואה על דירות הקטנות עלה ב-9% ואחוז התשואה על דירות שלושה עד ארבעה חדרים עלה ב-10%. על פי נתוני מדל"ן, מדד תשואות שכירות בעיר עומד על 2.75% לעומת 2.49% בתל אביב. שכונת רמת בית כרם רשמה ב-2018 תשואה של 12%. אחת התשואות הגבוהות ביותר שנרשמו בשנה זו בארץ לדירות ארבעה חדרים.עיר בצמיחה

יש סיבות רבות למה ההשקעה בנדל"ן בירושלים היא השקעה כדאית, אך יש סיבה אחת שהופכת את ההשקעה בנדל"ן בבירה למשתלמת במיוחד – ירושלים, שמונה כבר היום כ-900,000 תושבים המהווים כ-10% מכלל תושבי המדינה, היא עיר בצמיחה.

כלומר, היא עיר שבה האוכלוסייה הולכת ומתרבה ולמעשה גידול האוכלוסין בה גבוה משמעותית ביחס לערים אחרות. לכן, היא מהווה כר פורה לביקושים עתידיים. אך לא רק הביקוש לדירות ילך ויגבר, אלא גם המחירים צפויים לעלות בעתיד וזאת בשל מחסור משמעותי בקרקעות זמינות בעיר. כלומר, מי שרוכש נדל"ן כעת יכול לצפות להשבחת הנכס בזכות הביקוש הגובר לצד ההיצע המוגבל.

אוכלוסייה מגוונת מרחיבה את אפשרויות הנדל"ן

האוכלוסייה ההטרוגנית בירושלים, גם כן מעלה את הביקוש לדירות. כשאנחנו בוחרים נדל"ן אנחנו מחפשים את סביבת המגורים המתאימה לנו. הסיכוי שנמצא אותה בירושלים, גבוה במיוחד בזכות האוכלוסייה ההטרוגנית שחיה בעיר – משפחות צעירות, סטודנטים, אוכלוסייה מבוססת, דתיים וחילונים, כאשר כל אחד יכול למצוא בה את המקום שלו.

בירושלים מוסדות וגופים בולטים המספקים לרבים מהתושבים מקור פרנסה איכותי. המוסדות האקדמיים ובהם האוניברסיטה העברית, בצלאל וסם שפיגל, המרכזים הרפואיים הדסה הר הצופים ועין כרם ומשרדי הממשלה, משכן הכנסת ובית המשפט העליון – כל אלו מושכים לעיר אוכלוסייה מלומדת ומשכילה שמבקשת להשתקע בעיר ומעלה את הביקוש לנדל"ן.

בשנים האחרונות תושבי העיר נהנים גם מתנופה תחבורתית יוצאת דופן. תחילה בזכות הרכבת הקלה המאפשרת לתושבים תנועה מהירה ונעימה יותר בתוך העיר ומובילה בכך גם לאפשרויות נדל"ן טובות יותר בקרבת נתיבי התחבורה החדשים. אך גם כניסתו הצפויה של הקו המהיר בין ירושלים לתל אביב יאפשר נגישות טובה יותר למרכז העסקים בישראל, וימשוך לעיר תושבים נוספים אשר יעלו את הביקוש לדירות בעיר הבירה.

השקעה טובה בזכות התיירות

אך לא רק תושבי העיר נהנים מכל השפע שהיא מציעה, שכן ירושלים מעוררת סקרנות ועלייה לרגל מכל העולם בשל חשיבותה וקדושתה לשלושת הדתות – יהדות, נצרות ואסלאם. למעלה מ-2 מיליון תיירים מלאו את מלונות העיר ב-2018 והיא הוכתרה על ידי חברת מחקרי השוק 'יורומוניטור' כעיר המובילה בעולם בצמיחה בתיירות.

התיירים שפוקדים את האתרים הקדושים, אזורי הבילוי, המסעדות ומתחמי המסחר, מעלים עוד את ערך הנדל"ן בעיר. כמו כן ירושלים היא אבן שואבת לאנשי דת בעלי הון מכל העולם המבקשים לקנות דירות יוקרה לתקופות קצרות או ממושכות.

לא משנה אם אתם מחפשים דירה להשקעה או דירה למגורים, אם אתם זוג צעיר שמחפש לו את הדירה הראשונה או משקיעים מנוסים שמחפשים את שורת הרווח – בסופו של יום רכישת נדל"ן בירושלים מסתמנת כעסקה משתלמת במיוחד.

חזרה לכתבות
חזרה לכתבות

צור קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה

השאירו פרטים ונחזור אליכם

צור קשר

*שדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה